Zloty

Zloty polskie


Eurolambretta

 30 EUROLAMBRETTA 2019 - ZAKOPANE , POLSKA 


EUROLAMBRETTA , czyli święto dla właścicieli i miłośników zabytkowych , włoskich skuterów Lambretta.

704  uczestników z całego Świata spotkało się w dniach 13 -16 czerwca 2019 r. na zlocie  „30 EUROLAMBRETTA – Zakopane 2019 r.” , gdzie LAMBRETTA CLUB POLSKA  pod patronatem Burmisrza Miasta Zakopane zorganizowała  pierwsze w Polsce, historyczne spotkanie właścicieli, a zarazem miłośników zabytkowych skuterów włoskich marki LAMBRETTA. Zloty odbywają corocznie , od 30-stu  lat  w najpiękniejszych zakątkach Europy i przyciągają właścicieli skuterów z całego świata .

Lambretta, skuter kultowy , znany od pokoleń był produkowany w latach od 1947 roku do 1971 roku przez włoską firmę Innocenti , obchodził w 2017 roku 70. jubileusz swego istnienia. 

 Szef firmy INNOCENI Ferdinando Innocenti w 1945 roku zlecił inżynierowi Pierluigiemu Torre zaprojektowanie skutera dla ludu. W ten sposób powstała Lambretta Model A, która w 1947 roku, również z małymi kołami i dwusuwem 125 ccm (4,3 KM), trafiła do produkcji seryjnej , która trwała nieprzerwanie do 1971 roku .

Eurolambretta , w tym roku zawitała do Zakopanego. Na zlot zawsze wybierane są doskonałe i znane lokalizacje, o wysokich walorach kulturowych i turystycznych. W Zakopanem gościliśmy uczestników z całej Europy, USA, Australii oraz egzotycznych krajów, takich jak chociażby Wietnam czy Argentyna , którzy mieli okazję poznać nasz  kraj , Tatry i Zakopane.

W dniu 14 czerwca skutery Lambretta przejechały 50-cio kilometrową trasę wycieczkową z Zakopanego przez  Chochołów i  Kościelisko , aby na  placu pod Gubałówką  zaprezentować publiczności wspaniałe , zabytkowe skutery Lambretta .

W dniu 14 czerwca skutery Lambretta przejechały 50-cio kilometrową trasę wycieczkową z Zakopanego przez  Chochołów i  Kościelisko , aby na  placu pod Gubałówką  zaprezentować publiczności wspaniałe , zabytkowe skutery Lambretta .

W drugim dniu zlotu , 15 czerwca , 550  skuterów  wybrało się w ambitną ,105-cio kilometrową trasę przez Bukowinę Tatrzańską do Niedzicy , gdzie na zaporze wodnej zorganizowano postój , połączony z poczęstunkiem i zwiedzaniem Zamku Niedzica .

Trasa przejazdu , ze stromymi podjazdami przez Bukowinę , Czarną Górę i Brzegi była ekstremalnym wyzwaniem dla zabytkowego sprzętu i kierowców , ale zdali egzamin !

Obecnie LAMBRETTA CLUB POLSKA , jako klub zrzeszający prawdziwych miłośników skuterów tej marki, zrzesza osoby podtrzymujące pamięć o kultowych skuterach , a dzięki swej działalności dwa razy do roku prowadzi na terenie całej Polski objazdowe spotkania dla posiadaczy skuterów.

Fani marki z całej Europy i Świata, utworzyli w każdym kraju swoje indywidualne kluby. Pierwsze spotkanie Eurolambretta odbyło się w 1989 rok i dzięki dążeniu kilku zapaleńców udało się doprowadzić do tego, że obecnie raz w  roku wszyscy spotykają się w jednym wybranym kraju,  na wyjątkowej imprezie o nazwie  Eurolambretta.

Do zobaczenia w 2020 roku w Belgii na  Erolambrettcie 2020 28 EUROLAMBRETTA   01-03.06.2017 r .   Włochy , Adria koło Wenecji

28 Eurolambretta  - Adria , Włochy , która odbyła się w pierwszych czterech dniach czerwca 2017 r. poświęcona była ważnej rocznicy a mianowicie 70-tych  „ urodzin „ Lambretty , która w 1947 po raz pierwszy opuściła zakłady INNOCENTI  .

Dlatego spotkanie było nasycone wspaniałymi imprezami , pokazami i spotkaniami klubowymi .

 28 Eurolambretta  , która odbyła się na włoskiej ziemii , zgromadziła rekordową liczbę uczestników bo aż 1839 osób w tym 39 osób z Polski 
Eurolambretta 2016 r. -  Geiselwind w Niemczech

27  

Jesteśmy już po 27-mej Eurolambrettcie. W tym roku odbyła się ona u naszych zachodnich sąsiadów, czyli w Niemczech. W miejscowości Geiselwind, pomiędzy Wurzburgiem, a Norymbergą (choć bliżej tego pierwszego). Miasta te łączy autostrada A3 i nie bez powodu o niej wspominam, gdyż, co ciekawe z jednej strony autostrady znajduje się całe tętniące życiem miasteczko Geiselwind, zaś z drugiej strony tzw Auto-Hof, czyli odpowiednik naszego krajowego MOP-u autostradowego (miejsce obsługi podróżnych). W strefie tej znajdowała się cała infrastruktura dla podróżnych, wyposażona w bary szybkiej obsługi, stacje paliw i stacje obsługi pojazdów, parkingi, ale i też w duży kompleks eventowy dla obsługi imprez masowych dla mieszkańców z okolic i nie tylko. Również do ciekawostek należy tutaj zaliczyć kościół autostradowy znajdujący w tymże obiekcie hotelowym.

Sama impreza odbyła się jak zwykle w tradycyjnym schemacie Eurolambretty. Z całej Europy, ale i w nielicznej reprezentacji z całego świata (jak USA czy Argentyna a bodajże nawet i Australia) przybyło łącznie nieco ponad 1000 osób.

 

Reprezentacja z naszego kraju, zbiegiem okoliczności do numeru Eurolambretty, liczyła 27 osób. Tym nie mniej należy tu wspomnieć, że „na gapę i na tzw last minute” udało się po raz pierwszy w życiu załapać  miesięcznej Ani, córki Justyny i Rafała. Również jeszcze nienarodzone maleństwo Moni i Grześka zaliczyło swój pierwszy w życiu zlot.

 

Organizatorzy zapewnili pole namiotowe i camperowe, całe zaplecze cateringowe, warsztat mechaniczny, strefę handlową dla wystawców jak i giełdę staroci. Z atrakcji turystycznych zapewniono nam możliwość wyjazdu na 2 trasy przejazdowe (tzw ride-out) po okolicznych miejscowościach. Jako nowość wprowadzono tutaj wyjazdy podzielone na kilkunasto-pojazdowe grupy, celem lepszej organizacji i bezpieczeństwa.

Również jako nowość wprowadzono nowe kategorie do sobotnich konkursów „piękności”, tzn wyodrębniono 2 zasadnicze kategorie z podziałem na skutery oryginalne i skutery custom’owe (czyli przerabiane). Zarówno w jednej jak i drugiej były podziały na grupy modelowe, co łącznie dało kilkanaście kategorii. Mimo startu naszych reprezentantów w kilku kategoriach, udało się nam zdobyć puchar jedynie w jednej. Pierwsze miejsce zdobyła Lambretta TV175 Grzegorza Sojki w kategorii oryginalnych Lambrett LI/TV serii 3.

Podsumowując pogoda dopisała (aż nadto), atmosfera również, wyżywienie naprawdę przyzwoite.  Jedyne zastrzeżenia to można mieć do szutrowej nawierzchni pola kempingowego, jak również do małej ilości przyłączy prądowych. Można by rzec że jak na niemiecką solidność zabrakło tej przysłowiowej kropki nad „i”. Ale i tak należy się łączna opinia na poziomie bardzo dobrym, przewyższającym poprzednie lata.

 

W przyszłym roku spotykamy się we Włoszech, w 2018 – w Hiszpanii, a za trzy lata…. POLSKA będzie gospodarzem. Trzymajmy kciuki za te spotkania.

 


2015-06-21 26 Eurolambretta 2015 r. w Ebensee (Austria) 

26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)

26 Eurolambretta w Ebensee (Austria) przeszła do historii.


Uczestniczyliśmy w niej, a było nas z Polski niemało. Wstępne zgłoszenie to 33 entuzjastów zabytkowych Lambrett, nie dojechało trzech, ale na miejscu dołączyła do nas duża grupa motocyklistów z Polski, którzy na swoich pojazdach też uczestniczyli w zlocie. Tak więc tworzyliśmy niemałą i widoczną grupę pozytywnie zakręconych skutermaniaków. 


Eurolambretta w Austrii zgromadziła około 1000 fanów Lambrett. Jak zawsze najwięcej było Anglików, którzy na swoich Lambrettach w większości dojeżdżają na kołach. Takiego wyczynu również dokonało dwóch kolegów z Warszawy, Piotr Skoczewski i Kevin Hagen. A jak by tego było mało w drogę powrotną do Polski również na Lambrettach, we dwójkę, bez asekuracji samochodowej dojechali do Warszawy. Należą im się niemałe gratulacje.

Jak na międzynarodowy zlot przystało, w Eurolambrettcie uczestniczą hobbyści z całej Zachodniej Europy, ale też z Ameryki, Australii, Korei i co ciekawe po raz pierwszy na skuterze Lambretta przyjechał Węgier, który z przygodami technicznymi z determinacją usuwanymi po drodze dotarł na zlot. 


Piszę, że jesteśmy dobrze postrzeganą grupą, o czym świadczyły nagrody zdobyte w zeszłorocznej Eurolambrettcie w Davos. W tym roku Justyna Han i Maciej Wicha otrzymali już na stałe piękne trofea, a Grzegorz Sojka ponownie zdobył główną nagrodę w konkursie elegancji za starannie odbudowaną Lambrettę model 150 LD.

Ważne, że pogoda była wyśmienita, bo tradycyjnie w programie były przejazdy po ładnych okolicach miast Ebensee, Altmünster czy Gmunden. Na jednym ze zdjęć widać jak olbrzymia rzesza Lambrett wjeżdża pod górę. Niejeden z nas musiał zastosować pierwszy bieg i cierpliwie, bo też wolno, wdrapywać się na szczyt. Wjazd na górę to satysfakcja i zadowolenie, że nasze 60 letnie pojazdy też zdobywają szczyty. Bardzo duże uznanie należy się Renacie Janc, która na swoim skuterku Lambretta Luna o pojemności 50 cm. pokonała tę trasę


Przyszłoroczny międzynarodowy zlot to Niemcy. Odbędzie się on w Bawarii w miejscowości Geiselwind w dniach 24-26 czerwca 2016 r. Kolejny 2017 we Włoszech, następny w Hiszpanii (2018) i ten dla nas najważniejszy w 2019 roku w Polsce.

Już dzisiaj zapraszam do Niemiec, aby uczestnicząc w nim poznawać organizację zlotu, by nasz przyszły zlot wypadł na medal.


Dla przypomnienia przed nami tegoroczny polski zlot - Rostocze 2015 , który odbędzie się w dniach 3-6 września w Krasnobrodzie (ośrodek Pszczeliniec) koło Zamościa. Zapraszam Lambrettowiczów i Osiarzy w imieniu kolegów z warszawskiego klubu Kks Przygoda, Gospodarza Polskiego Zlotu. Warto oderwać się od kieratu spraw codziennych i dać upust temu co się lubi.


Na koniec wspomnę o grupie motocyklistów z Polski; Marcin i Ola (BMW K1300), Bogdan (Yamaha Fazer-600), Kuba (Honda VFR), Wiesiek (BMW James Bond), Oskar i Kinga (Suzuki V-Strom 650), Jurek (BMW R1000), Adam (Yamaha VJR 1300), Darek i Ania (Suzuki V-Strom 1000), Rafał (Suzuki V-1000), Wojtek i Ola (BMW K1200RT), Heniek (Honda SH 300), która od niedzieli 14.06.15 r. po zakończonej Eurolambrettcie przez 6 dni objeżdżała Alpy austriackie.


Pozdrawiam Bronisław Heniek Keller

26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)
26 Eurolambretta w Ebensee (Austria)


2014-06-20 Euro Lambretta 2014 w Davos.

Euro Lambretta 2014 w Davos. W dniach 27-29.06.2014 r. w  Szwajcarii w miejscowości Davos odbył się kolejny zlot zabytkowych skuterów Lambretta.  Przybyło  ~950 uczestników z Europy, USA i Australii.   Polskę   reprezentowała   27 osobowa  grupa  Lambrettowiczów,   koleżanki  i  koledzy  z Warszawy, Śląska oraz z innych miast Polski.

Nasza grupa rozbiła bank nagród zdobywając ich większość:

Justyna z Krakowa zdobyła trofeum Lady Lambretta, 

Maciej z Warszawy zdobył trofeum za najdłuższy (~1500 km.) przejazd Lambrettą,

Grzegorz z Mysłowic i Jacek z Krakowa uzyskali pierwsze miejsca w konkursie elegancji swoich Lambrett.

Niespodzianką wprost nieprawdopodobną było wygranie głównej nagrody tj. skutera Lambretta,  przez Artura z Warszawy. 

http://www.lambretta-club.ch/


2013-06-13 EuroLambretta w Avinion 2013

EuroLambretta w Avinion 2013Siedemnastu uczestników z Polski na międzynarodowym  spotkaniu w Avinionie jest niewątpliwie dużym sukcesem.
Odległość niemała, dla nas ze Śląska ~1800 km. a dla 10 osobowej grupy z Warszawy i Krakowa  to ponad 2000 km.  Ale powtarzam, warto, bo spotkanie 1000 właścicieli Lambrett z całego świata,  wspólny przejazd  po pięknych okolicach Avinionu  daje dużą satysfakcję.
W roku 2014 odbędzie się międzynarodowy zlot w Szwajcarii w Davos. Przy odległości ~700 km. myślę, że nasza grupa Polaków zdecydowanie się powiększy.

Przypomnę, że w roku 2019  Lambretta Club Polska  będzie w Polsce organizatorem EuroLambretty.   
Zapraszam do obejrzenia zdjęć. 

EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013
EuroLambretta w Avinion 2013